Myjnia samoobsługowa — poziom rentowności i okres zwrotu

Dokładna analiza wielu kryteriów sprawi, że Twój biznes będzie rentowny i dochodowy. Wielu przedsiębiorców interesuje się — jaka jest opłacalność myjni samoobsługowej i kiedy można spodziewać się 100% zwrotu z inwestycji i stabilnego dochodu?

Odpowiedzią na to pytanie będzie jasne zrozumienie najważniejszych czynników, które determinują finansową opłacalność inwestycji w tak popularny i atrakcyjny projekt komercyjny.

Gdzie najlepiej postawić myjnię samoobsługową?

Wydana kwota zależy od tego, czy obiekt będzie budowany na posiadanym przez Ciebie serwisie, czy też musisz kupić konkretne miejsce. Jednocześnie należy ustalić, jak dobrze myjnia jest widoczna z jezdni i czy pas wjazdowy i zjazdowy z powrotem na tor jest odpowiednio zorganizowany.

Dla większości kierowców ten moment jest bardzo ważny i zawsze bezpośrednio wpływa na liczbę klientów, potencjalne zyski i okresy zwrotu.

Wysokiej jakości sprzęt – gwarancja stabilnej pracy

Na etapie budowy myjni nie zawsze trzeba oszczędzać na kosztach wyposażenia technologicznego. Poniżej progu ceny komponentów jednego słupka dla obiektów typu otwartego od 5 000 euro, zamkniętego 10 000 euro, klasy premium od 20 000 euro nie powinno się obniżać.

Wyobraź sobie, że wybrano bardzo dużą lokalizację, zmontowano konstrukcje, a sprzęt dostarczono niskim kosztem. Na początku praca jest bardzo intensywna, zwiedzającym nie ma końca, kasjer cieszy właściciela pełnią.

Ale konkurencja też jest w pogotowiu, prawdopodobnie w niedalekiej przyszłości będą chcieli zlecić budowę myjni samoobsługowej z droższym sprzętem. Ze względu na podwyższoną klasę wyposażenia technicznego po prostu zwabią do siebie właścicieli pojazdów. Dlatego przy pomocy wykwalifikowanych specjalistów konieczne jest znalezienie złotego środka między ceną sprzętu a jego wydajnością.

Średnie wskaźniki kontrolne

Każda myjnia samoobsługowa, zgodnie z charakterystyką kosztu przeciętnego przeglądu, zależy od stopnia wykonania głównego środka technicznego i jego lokalizacji. Bliskość ruchliwej autostrady lub dużego obszaru mieszkalnego w dużym mieście zwiększa tę wartość o co najmniej 30%.

Przemyślany system usług dodatkowych w postaci czyszczenia na sucho, czernienia gumy, usług odkurzacza, tankowania samochodów myjką do szyb i innych usług zwiększa średni rachunek o 20%.

Zwracamy uwagę na wzrost liczby programów popularnych wśród kierowców. W tym przypadku wszystko jest niezwykle proste – im większy wybór ofert, tym większa kontrola.

Rentowność myjni samoobsługowej

Firma De-Wash, opierając się na wieloletnim doświadczeniu w tej branży, może śmiało stwierdzić, że w ciągu 2-3 miesięcy po oddaniu do użytku taki obiekt zaczyna działać na pełnych obrotach.

Głównym wskaźnikiem w tego typu działalności handlowej jest liczba przejeżdżanych samochodów w ciągu dnia. Możliwe jest doprowadzenie tego parametru do wymaganej wartości we wstępnie spełnionych warunkach, które obejmują monitorowanie szeregu czynników:

 • zrównoważone podejście przy wyborze miejsca;

 • gwarancja wysokiej jakości mycia pojazdów;

 • kompetentna organizacja kierunku przepływów klientów na terenie placówki;

 • stabilność i sprawne działanie istniejącego sprzętu;

 • optymalna liczba stanowisk na myjni samoobsługowej;

 • cechy klimatu w regionie.

Właściciel obiektu samodzielnie zajmuje się wyceną usług świadczonych przez myjnię. Koszt jest ustalany na podstawie wstępnego monitoringu wypłacalności większości ludności danego regionu, projektu projektowego i proponowanego formatu kompleksu, aktualnych cen w tym segmencie działalności, przepływu klientów, lokalizacji wygoda itp.

Biorąc pod uwagę funkcjonalność zastosowanej technologii, w ciągu godziny na jednym stanowisku można obsłużyć do 9-10 pojazdów. Każdy właściciel pojazdu, według badań statystycznych, myje samochód od 15 do 25 razy w roku. Na podstawie tych danych, a także liczby samochodów w danej miejscowości można uzyskać informacje o liczbie potencjalnych klientów.

Statystyki średnie dla kompleksów oddanych do użytku

Rozważmy rzeczywiste uśrednione dane dla kompleksów zbudowanych przez De-Wash, które są w pełni eksploatowane.

Dla ułatwienia obliczeń, ze względu na płynny kurs hrywny wszystkie ceny podane są w euro.

Przykładem może być analiza myjni samoobsługowej premium w dobrze dobranej dobrej lokalizacji:

 • Średnio 55-75 samochodów dziennie odwiedza jedno stanowisko, obecność 5 stanowisk gwarantuje frekwencję w przedziale 275-350 pojazdów.

 • Średni czek na żeton budżetowy wynosi od 0,8 €, średnia kategoria to 1,2-1,3 euro, a klasa premium to 1,9-2,9 €.

 • Na 5 stanowisk, nawet przy minimalnym ruchu jednego stanowiska 50 samochodów, liczba klientów wyniesie 7500-8000 samochodów.

 • Całkowite przychody ze sprzedaży biletów wyniosą około 13-15 tys. euro za token minimalny, w drugiej kategorii 17-20 tys., aw kategorii premium od 21 do 23 tys.

A część wydatkowa wraz z obciążeniem czynszowym zajmuje około 25% przychodu.

Tym samym w najbardziej negatywnym scenariuszu wysokość zysku netto, w zależności od klasy sprzętu, wynosi od 11 000 do 17 000 euro. W praktyce dochód jest prawie zawsze wyższy.

Streszczenie

Kalkulacja opłacalności myjni samoobsługowej zbudowanej w formacie kilku stanowiskowym i optymalnym zestawem wyposażenia pokazuje pełny zwrot z inwestycji w obiekt w ciągu 14-24 miesięcy. A przy idealnej lokalizacji może to być 1012 miesięcy.

Trudno jest szybko wymienić jakikolwiek inny legalny rodzaj działalności o tak wysokiej i stabilnej rentowności.

  Aby uzyskać konsultację

  This will close in 0 seconds

   Aby uzyskać konsultację

   This will close in 0 seconds