Myjnia samoobsługowa:
dochodowy biznes dzisiaj.

Polacy coraz bardziej interesują się utrzymywaniem swoich samochodów w czystości. Jednak popularność standardowych myjni samochodowych spadła, a myjnie bezdotykowe zyskują na popularności i stają się dobrym sposobem prowadzenia biznesu.

Jak otworzyć swoją własną samoobsługową myjnię samochodową?

Wielu przedsiębiorców zastanawia się, czy warto otwierać własną myjnię samochodową. Nowoczesna myjnia może być atrakcyjną możliwością inwestycyjną, która zwróci się w ciągu kilku lat. Jednak, jak każdy biznes, myjnia wymaga określonych inwestycji i wysiłku.


Jednym z głównych zalet myjni samochodowych jest to, że do świadczenia usług nie wymaga się wielu pracowników. Nowoczesne myjnie zwykle są obsługiwane przez tylko kilka osób. Ponadto, myjnia może być zorganizowana w taki sposób, aby działać przez całą dobę, co pozwala na uzyskanie dochodu nawet w nocy.

Krok po kroku: jak otworzyć i uruchomić myjnię bezobsługową?

Zanim opiszemy etapy otwarcia myjni bezdotykowej, chcemy zwrócić uwagę, że możesz skontaktować się z przedstawicielem firmy De-wash, a my udzielimy ci indywidualnej konsultacji na każdym etapie i odpowiemy na wszystkie pytania.
1

Krokiem w otwarciu myjni bezdotykowej jest oczywiście określenie finansowania. Inwestor musi również zadbać o znalezienie dobrze położonej działki o odpowiednim rozmiarze z dostępem do dróg i komunikacji.

2

Krokiem w realizacji twojego pomysłu biznesowego jest złożenie wniosku o uzyskanie warunków zabudowy w Urzędzie Gminy.

3

Krok to projekt architektoniczny i znalezienie wykonawcy do inwestycji. Po zbudowaniu myjni trzeba skalibrować urządzenia i zainstalować budynki.

4

Krokiem jest zatrudnienie odpowiedniego personelu i przeprowadzenie szkolenia. Doradzamy w rekrutacji personelu i przeprowadzamy instruktaż

Bezdotykowa myjnia samochodowa - koszt budowy.

Firma De-wash dostarcza najnowocześniejsze bezdotykowe myjnie samochodowe samoobsługowe od wielu lat, oferując najniższe ceny. Bezdotykowa myjnia samochodowa w najniższej cenie od 6000 euro.

Koszt otwarcia myjni zależy od wielu czynników, takich jak:

Lokalizacja
Technologia
Rozmiar obiektu

Na przykład koszt bezdotykowej myjni samochodowej z trzema stanowiskami będzie wyższy niż koszt bezdotykowej myjni samochodowej z dwoma stanowiskami. Bardzo ważnym elementem, który należy uwzględnić w budżecie, jest również koszt zakupu lub wynajmu terenu inwestycyjnego. Jeśli już posiadasz działkę, ten aspekt Cię nie dotyczy.

Nie należy również zapominać o kosztach przeniesienia komunikacji i dojazdowej drogi. Jeśliich nie ma, jest to kolejny wydatek na inwestycje w myjnię samochodową. Na koniec, należy uwzględnić możliwy budżet na marketing i reklamę.

Myślisz o otwarciu myjni samochodowej samoobsługowej?
Oto kilka porad, które pomogą Ci rozpocząć.

Przed rozpoczęciem budowy myjni samochodowej konieczne jest wybranie działki pod jej
umiejscowienie. Najlepiej nadaje się na to działka położona blisko dróg i mająca dogodny dojazd. Optymalnym rozwiązaniem będzie miejsce z wysokim ruchem samochodów, na przykład w pobliżu autostrad lub dużych centrów handlowych. Należy również uwzględnić dostępność infrastruktury, takiej jak dostęp do wody, kanalizacji i energii elektrycznej. Dla myjni bezdotykowej wymagane jest bezpośrednie podłączenie do sieci wodociągowej, kanalizacyjnej i energetycznej oraz dostęp do gazu lub innych narzędzi do ogrzewania.

Chociaż dla właścicieli samochodów ważna jest jakość sprzętu do mycia, należy zwrócić szczególną uwagę na lokalizację. Myjnie bezdotykowe są skuteczne, jeśli są umieszczone w pobliżu stacji paliwowych, kompleksów mieszkaniowych i centrów handlowych.

Ważne jest również pamiętanie, że podczas procesu inwestycyjnego należy uzyskać pozwolenia, opracować podejście marketingowe i upewnić się, że lokalizacja jest dobrze widoczna.

Jeśli zdecydujesz się zainwestować w myjnię bezdotykową, pamiętaj, że jednym z kluczowych aspektów jest właściwy wybór miejsca.

Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze działki?

1. Powierzchnia działki powinna być wystarczająca dla swobodnego manewrowania pojazdów.

2. Plan zagospodarowania przestrzennego – przed budową myjni samochodowej upewnij się, że jest to dozwolone w tej okolicy. Jeśli plan zagospodarowania przestrzennego nie istnieje, wymagane jest złożenie wniosku o zezwolenie.

3. Dostęp do mediów – dla bezdotykowych myjni samochodowych wymagane jest podłączenie do energii elektrycznej, wodociągu i kanalizacji.

4. Korzystna lokalizacja – myjnia samochodowa zlokalizowana w pobliżu autostrady, drogi szybkiego ruchu lub stacji benzynowej jest sama w sobie reklamą.

5. Warunki prawne – w zależności od sytuacji możesz użyć swojej działki lub szukać działki do kupienia. Wynajem jest również dobrym rozwiązaniem, ale należy zwrócić uwagę na warunki umowy, która powinna być zawarta na co najmniej 10 lat

Wymagane dokumenty zezwalające na otwarcie bezkontaktowej myjni samochodowej:

Aby zorganizować bezkontaktową myjnię samochodową, ważne jest uzyskanie pozwolenia na budowę. Jeśli miejscowy plan zagospodarowania nie zabrania budowy myjni samochodowej, można przejść do wyboru technologii, na podstawie której będzie ona realizowana. Aby uzyskać pozwolenie, wymagane jest rozstrzygnięcie dotyczące zagospodarowania lub wyciąg i rycina z planu zabudowy. Wśród dokumentów wymaganych do uzyskania pozwolenia jest arkusz ogólny do projektowania. Mapę działki można uzyskać w geodezyjnym dziale urzędu miejskiego. W dokumentacji wymagany jest również projekt bezkontaktowej myjni samochodowej. Firma De-wash oferuje projekt techniczny, który można przedstawić urzędnikom w celu uzyskania pozwolenia na budowę. Czas potrzebny na uzyskanie pozwolenia wynosi zwykle około trzech miesięcy.
Kolejnym etapem inwestycji jest budowa bezdotykowej myjni samochodowej. Na początek należy przygotować teren i zgromadzić niezbędne materiały budowlane. Następnie konieczne jest podłączenie niezbędnych mediów, takich jak woda, gaz i energia elektryczna. Ostatnim etapem jest instalacja bezdotykowej myjni, ale przed jej uruchomieniem konieczne jest przejście wymaganych kontroli i inspekcji ze strony inspekcji sanitarnych, budowlanych i straży pożarnej. Podczas inwestowania w myjnię bezdotykową istotne jest unikanie współpracy z nierzetelnymi partnerami biznesowymi lub próby budowy myjni przez osoby bez doświadczenia w tej branży. Jeśli dysponujesz odpowiednimi środkami, możesz skontaktować się z przedstawicielem firmy De-wash, a my pomożemy Ci w budowie Twoich stacji mycia oraz zapewnimy profesjonalne wsparcie techniczne i serwisowe zarówno przed, jak i po uruchomieniu myjni.

    Aby uzyskać konsultację

    This will close in 0 seconds

      Aby uzyskać konsultację

      This will close in 0 seconds